DOGITO-szkolenie psów w Legnicy

13 -December -2018 - 16:43

Prowadzimy szkolenie psów : Kursy Posłuszeństwa , Przedszkole dla szczeniąt i Agility.

Agility

malamut na agility

Agility to według mnie najlepsza forma ruchu i rozrywki jaką można zaoferować psu.
To nie tylko wielka frajda dla psa, kiedy pokonuje przeszkody. Pokonuje również swoje lęki np. przy wejściu do ciemnego tunelu, pokonaniu huśtawki która w pewnym momencie ucieka spod nóg, czy przy wspinaniu się wysoko nad ziemię na palisadę.

Pies współpracując z przewodnikiem uczy się zaufania do niego. Zadaniem przewodnika jest motywowanie psa do pracy, tu nie ma miejsca na przymus.

Trenując Agility właściciel uczy się przede wszystkim szybkości reakcji na zachowanie psa, a to jest połowa sukcesu w szkoleniu .

Za każdym razem ustawienie przeszkód jest inne, a na zawodach jest tylko kilka minut na zapoznanie się i zapamiętanie kolejności przeszkód. Emocji jest wiele a radość z bezbłędnego pokonania toru niesamowita.

staffik agility

W sytuacji, gdy nie ma możliwości dostarczyć psu odpowiedniej dawki ruchu a związane jest to z zakazami, oraz brakiem miejsc w których pies może pobiegać, trening Agility jest świetną alternatywą na spacer, oraz sposobem na stworzenie mocnych więzi człowieka i psa.

O ile w trakcie treningu możemy motywować psa trzymając w ręku zabawkę lub smakołyk, to na zawodach nie ma takiej możliwości.

Wyniki jakie osiągnie przewodnik są wynikiem jego pracy z psem, umiejętności motywowania i ukierunkowania zachowania psa tak, żeby z pasją wykonywał polecenia dla samej przyjemności ich wykonywania.

Czy w Agilty mogą startować tylko psy rasowe?

W Agilty startują również mieszańce, psy bez rodowodu. Takim mieszańcem był właśnie mój Rudolf i wcale nie przeszkadzało mu to zajmować wysokie lokaty na zawodach.

Agility to sport dla każdego psa, i dużego i małego.Psy startują według kategorii wzrostowej:

S (small) - psy do 35 cm w kłębie

M (medium) - psy powyżej 35 a poniżej 43 cm w kłębie

L (large) - psy powyżej 43 cm w kłębie.

Jakie warunki musi spełniać pies żeby trenować?

  • Przede wszystkim musi być zdrowy. Dobrze jest skonsultować się z lekarzem weterynarii, który wykluczy ewentualne przeciwskazania.
  • Pies musi być w dobrej kondycji fizycznej, nie może mieć nadwagi
  • Pies musi umieć pracować w grupie innych psów oraz wracać na komendę

Jak się przygotować na zajęcia ?

  • Nie karmimy psa kilka godzin przed szkoleniem
  • Zabieramy ze sobą smakołyki, które będą pomocne do nauki. Wskazane są miękkie, małe kawałki. Nie polecam psich ciasteczek ani suchej karmy
  • Ulubioną zabawkę psa, sznurek, ringo, piłeczkę
  • Dla siebie sportowe obuwie, dobrze jest zaopatrzyć się w korki zapobiega to ewentualnym poślizgom na trawie
  • Kiedy ćwiczymy?

    Dokładne terminy spotkań umawiamy wspólnie.